ЛІТЕРАТУРНИМИ СТЕЖКАМИ ПРИКАРПАТТЯ

В рамках вивчення навчальної дисципліни «Дитяча література» 5 жовтня 2022 року студенти 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта під керівництвом викладача Ликтей Л.М. відвідали Літературний музей Прикарпаття, де зібрано чимало цінних видань письменників, творчість яких пов’язана з Прикарпаттям. Під час екскурсії відвідувачі мали можливість ознайомитися із цікавими експозиціями музею.

Кожна із експозицій неабияк привернула увагу студентів, оскільки відвідачі побачили унікальні експонати, які знайомлять із заснуванням перших друкарень на Прикарпатті у Стратині та Крилосі на початку ХVІІ століття. Особливої уваги заслуговують стародруки Львівської друкарні, підручник церковнослов’янської мови «Грамматіка Словенська» та ін.. Справжнім відкриттям для студентів стало ознайомлення із факсимільним виданням букварів ХVІ-ХVІІ століття, серед яких «Буквар» І. Федорова 1574 року. Чільне місце в одному з музейних залів посідає розділ, присвячений перебуванню Івана Франка на Прикарпатті. Його поетичні твори для дітей представлено творами для дітей «Лис Микита» (1934 р.), «Абу-Касимові капці» (1895 р.) та ін. За результатами зустрічі студенти ознайомилися із розвитком літературного процесу краю від найдавніших часів до сьогодення.