ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ – КЛЮЧ ДО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Упродовж останніх двох років уже стало доброю традицією проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на базі Центру інноваційних освітніх технологій Центру «PNU EcoSystem». Цьогоріч курси проходили 26-29 січня за темою «ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА: ТЕХНІКИ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ У ФОРМАТІ ДИСТАНЦІЙНОГО/ОЧНОГО НАВЧАННЯ». Слухачами курсів стали 97 викладачів Івано-Франківського фахового коледжу.

Програма курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників коледжу передбачала напрями, визначені п.15 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою КМУ від 21.08.2019 №800 (зі змінами).

У 1 день курсів, з вітальним словом до слухачів звернулася завідувач Центру «PNU EcoSystem», доктор педагогічних наук, професор Будник О.Б. День пройшов під слоганом  «Зворотній зв’язок у формі дистанційного навчання: правила та інструменти», слухачі ознайомилися із інноваційними трендами в освіті, сучасними викликами НУШ. Тема «Педагогіка партнерства в освітньому процесі: реалії, виклики та перспективи впровадження» висвітлена  доктором педагогічних наук, професором Червінською І.Б., «Розвиток soft skills в професійній діяльності педагога» – доктором психологічних наук, професором Пілецькою Л.С.

День 2 «Візуалізація навчального матеріалу в освітньому процесі закладу фахової передвищої освіти» пройшов надзвичайно насичено. Тренінги «Інтерактивні аркуші для онлайн та офлайн навчання» провела кандидат біологічних наук, доцент Гнєзділова В.І., «Візуалізація навчання: освітній потенціал цифрових платформ mozaBook» доктор педагогічних наук, професор Червінська І.Б.

День 3  «Інноваційні техніки зворотнього зв’язку» виявився не менш цікавим. Слухачі ближче ознайомилися із темами «Інтеграція в освітньому процесі закладу фахової передвищої та вищої освіти» доктор філологічних наук, професор Качак Т.Б., «Зворотній зв’язок та його види у професійній комунікації викладача – доктор педагогічних наук, професор Червінська І.Б., Smart-дошки та їх використання в освітньому процесі. «Створення інтерактивного уроку» кандидат технічних наук, доцент Котик М.В.

День 4 «Цифрові інструменти для налагодження ефективного зворотнього зв’язку викладача і студента»  став заключним. Зокрема, слухачі ознайомилися із темами «Особистий бренд викладача: створення та просування» доктор педагогічних наук, професор Червінська І.Б., «Інструменти для створення власного сайту чи блогу викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» старший викладач кафедри інформатики, заступник директора з навчально-методичної роботи Івано-Франківського фахового коледжу  Никорак Я.Я.

Заключним етапом курсів підвищення кваліфікації стало підведення підсумків. За результатами курсів кожен із слухачів отримав сертифікат загальною кількістю 30годин.