Мовна практика: Студенти коледжу зустрілися з ірландцем Джоном Стоком

Нещодавно студенти інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Івано-Франківського коледжу мали змогу поспілкуватися з носієм англійської мови, гостем з Ірландії  паном Джоном Стоком. Приємно було дізнатися, що після трирічного перебування в Івано-Франківську п. Джон почувається як удома, планує надалі подорожувати Україною та відкривати для себе культуру нашого краю. Зокрема, його вразила подібність гротів та наскельних зображень Кам‘яної могили у Запорізькій області із курганом Наут (Knowth) у Ірландії, розповів про свій досвід проживання у колибі на карпатській полонині, відзначивши гостинність місцевих  жителів. У свою чергу студенти мали змогу відчути мелодику ірландської мови, поговорити про національну ідентичність, особливості національного характеру, кордони, подорожі світом та пошук власного я. Не оминули питання гастрономічних вподобань та дізнались, що в Ірландії готують подібні до наших дерунів boxty pancakes та забуту у нас ріпу (turnip). А чи відомо вам, що саме ріпу використовували як декорацію на святкування Хеловіну, відому як Jack-o-Lantern?
Listening and talking to a native speaker is the best way to learn a foreign language. Recently the students of the Precarpathian University and Ivano-Frankivsk college were lucky to meet a guest from the Republic of Ireland John Stock. It’s been a pleasure to find out that John instantly felt at home the minute he came to Ukraine, that he enjoyed spending the whole summer at polonyna in a hutzul hut and was amazed at the similarities between the Great Mound at Knowth in Ireland and the Kamyana Mohyla in Zaporizhia. The students in turn felt the melody of a poem in the Irish language, talked about national identity and character, boarders, and traveling abroad. Finally, students got to know that Irish people cook boxty pancakes, that are similar to our deruny and still cook the turnip, which the Ukrainians remember only from a fairy tale. It’s been a very hearty, warm meeting and a valuable experience of communication and cultural diversity. There are still a lot of questions to ask and information to share, therefore we do hope to see our guest John Stock again!