Слідами Листопадових подій 1918 р. у Львові

Напередодні відзначення сторіччя утворення Західно-Української Народної Республіки студенти, викладачі Івано-Франківського коледжу та американські тренери з Міжнародного інституту характеру здійснили захоплюючу мандрівку до культурної столиці України – міста Лева. Воно заманливо кликало до себе, незважаючи на дощ зранку. Екскурсійна поїздка мала на меті ознайомитися найперше з місцями, пов’язаними із «Листопадовим зривом» – українським національним повстанням у Львові 1-го листопада 1918 р. – та битвою за Львів 1–22 листопада 1918 р. у ході польсько-української війни. У результаті було оглянуто низку цікавих об’єктів. Серед них першим стало приміщення колишнього Народного дому, в якому була заснована Українська Національна Рада – своєрідний парламент ЗУНР, а також тут знаходився штаб збройного повстання на чолі з Дмитром Вітовським. Другий – найвища в Україні Львівська ратуша з підйомом на її оглядовий майданчик, оскільки саме на 65-метровій вежі ратуші стрілець Степан Паньківський 1-го листопада 1918 р. встановив синьо-жовтий прапор. Третій – Латинський кафедральний собор, у стіни якого вмуровані снаряди, що вцілили туди під час полько-українського протистояння, яке розпочалось у Львові відразу, як тільки українці оголосили в місті свою владу. Четвертий – колишня австрійська військова фортеця – цитадель, яка разом із Високим Замком була головним опорним пунктом українців до 22 листопада 1918 р., допоки вони не залишили Львів. Також екскурсанти мали нагоду побувати в палаці Потоцьких, де оглянули картинну галерею, виставку скіфського золота, завітали на фестиваль сиру і вина. На завершення за складеною вже доброю традицією вдалося відвідати ще собор святого Юра.