Писанкарство – давня традиція українського народу

16 квітня на спеціальності «Готельно-ресторанна справа» відбувся надзвичайно захоплюючий майстер-клас з писанкарства. Який на високому рівні його провела Оксана Ілюк – майстриня народної творчості Верховинщини. Разом зі своїм сином Назаром Ілюком, студентом другого курсу нашого коледжу, який перейняв творчість писанкарства від мами, Оксана Дмитрівна навчала як правильно тримати писанку, як писати її. Розповідала про символізм написаної писанки, її значення для багатьох поколінь українського народу.

Як годиться на Гуцульщині, розпочали роботу з молитви до Бога за мир за Україну.

Застосовуючи різноманітні практики написання, відтворивши на ній символи та орнаменти, які мають велике значення для українського народу, кожен зміг створити власну унікальну писанку. Наповнені радістю та задоволенням, учасники залишилися з неймовірними враженнями та навичками, які збережуть у своїх серцях надовго.

Адже писанкарство, культура писанкарства вражає своє самобутністю. У народі кажуть: “Світ існує доти, поки живе писанка“.

Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.