Микола Міхновський – апостол української державності

31 березня 2023 року виповнюється 150 років від дня народження Миколи Івановича Міхновського (31 березня 1873 р. – 3 травня 1924 р.). Микола Міхновський адвокат, основоположник українського націоналізму. Член Братства тарасівців (1891 р.), автор програми Революційної української партії (РУП, 1900 р.) «Самостійна Україна» (1900 р.), ініціатор створення Української народної партії (УНП, 1902 р.), член Української Центральної Ради (УЦР). Один із засновників Українського військового клубу імені гетьмана Павла Полуботка, Першого українського козацького полку імені Богдана Хмельницького (богданівці) та Другого українського козацького полку імені Павла Полуботка (полуботківці). Причетний до заколоту самостійників (полуботківців) проти УЦР 4-5 липня 1917 р. Провідний діяч Української демократичної хліборобської партії (УДХП). Готував виступ проти Директорії. Вчинив самогубство в Києві.

Студентки групи ПО-25 Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університеті імені Василя Стефаника Анна Бохінська, Іванна Кувік, Анна Кручак, Юлія Малинич і Тетяна Семен пропонують переглянути підготовлений ними відеоролик, присвячений ідеологу державної самостійності України Миколі Міхновському.

Підготувала студентка групи ПО-25 Анна Кручак