«Комунікація без утисків і блокування»

В юридичному відділенні нашого коледжу на 2-му курсі спеціальності «Право»  вже традиційно відбулось особливе практичне заняття з навчальної дисципліни «Ораторське мистецтво» на тему «Комунікація без утисків і блокування», яке провела викладачка Ірина Володимирівна Малиновська.

Сучасний комунікативний простір описують як поєднання різних дискурсів, як-от: юридичний, медичний, бюрократичний, підприємницький, християнський тощо, які систематично виражають різні переконання і цінності різних соціальних інститутів. Також умови сьогодення перевели комунікацію в онлайн формат, що значно ускладнило молоді спілкування з живою аудиторією. Саме з цією метою заняття проходило на вулицях міста, що дало можливість студентам на практиці закріпити техніки комунікації та шляхом живого спілкування позбутись страхів і хвилювання  при спілкуванні з різними віковими групами людей. Ораторське мистецтво також можна набути за допомогою базових знань і досвіду їх застосування. Користуючись набутими знаннями, студенти долали хвилювання перед незнайомими людьми, вчились почувати  себе більш впевнено в своїх ораторських здібностях, і отримували  від цього задоволення. При цьому використовували різноманітні способи: шляхом проведення соціологічних опитувань, шляхом бесіди, шляхом аргументованого відстоювання своєї точки зору. Такі заняття дають змогу вибудовувати доцільну аргументацію, оволодіти мовленнєвими техніками переконання, а також вести діалог навіть з категоричними опонентами.