Як орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі?

Як орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі? Саме таке питання 14 травня розглядали студенти першого курсу спеціальностей «Прикладна математика» та «Дизайн» на семінарі-тренінгу з основ медіа грамотності, який відбувся в рамках проведення методичного тижня циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки. За допомогою к.і.н. Надурак Наталії Миколаївни юні студенти-користувачі розглянули питання:

• Що таке інформаційне поле? Які є види медіа?
  • Як відрізнити інформацію від пропаганди?
  • Які є критерії об’єктивності медіа?
  • Що таке маніпуляція та фейк? Як із ними боротися?
  • В чому проявляється інформаційна війна: на прикладі України?

Вирішуючи поставлені завдання, студенти проаналізували звідки вони черпають інформацію та як перевіряють її об’єктивність, чи вміють виявляти пропаганду й маніпуляції? Новою корисною навичкою стало вміння перевіряти фейки. Завданням для удосконалення отриманих знань стала гра «Медіаграмотна місія» (http://irex.mocotms.com/ml_game/story.html).