Вся правда про 8 та 9 травня

9 травня 2024 р. студенти другого курсу педагогічного відділення Івано-Франківського фахового коледжу групи ПО-21 разом із викладачем історії Богданом Володимировичем Максимцем провели тематичне заняття, присвячене Дню памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років (8 травня) і Дню Європи (9 травня). На цьому заході було обґрунтовано, чому Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом зі всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня, адже для Європи ця дата – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Щодо 9 травня, то з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті в Україні встановлено як День Європи. Цього дня ми звертаємось до історії європейської інтеграції, зокрема до того, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. Крім того, було дуже цікаво дізнатись, як ці дні проходять в інших країнах. Зокрема, студентка групи індивідуальної форми навчання Емілія Кравченко презентувала розповідь про особливості відзначення 8 та 9 травня в Німеччині, а також ставлення німців до подій Другої світової війни.

Підготувала староста групи ПО-21 Анна Камінська