Звітна конференція і міжнародна взаємодія

Три дні тривала робота мультидисциплінарного симпозіуму з міжнародною участю «Інклюзія, справедливість, взаємодія» в рамках роботи секції «Інклюзивна освіта» звітної наукової конференції Івано-Франківського фахового коледжу.

До участі подано 112 наукових тез, з яких близько третини представлено на пленарних виступах. Експерти з інклюзивного навчання, громадські активісти, батьки, дослідники та практики зі шкіл і університетів України, США, Великобританії, Казахстану, Вірменії, Індії, Швейцарії, Чехії, Іспанії, а також теперішні студенти і випускники нашого коледжу запропонували результати своїх досліджень та практичний досвід у таких напрямах:

• Інновації та традиції в педагогіці, науці та ліберальних мистецтвах.
  • Інклюзія та підтримка дітей з ООП в дошкіллі.
  • Інклюзія в початковій і середній школі.
  • Інклюзія в професійній та позашкільній освіті.
  • Інклюзія в сферах рекреації, спорту, суспільного життя, права, дизайну, мистецтва та літератури.
  • Інтеграція українських мігрантів в громади західного світу та міжнародний досвід інклюзії.
  • Громадянський активізм, плекання резилентності та протидія гуманітарним викликам військової агресії РФ.
  • Підготовка педагогів до організації інклюзивного освітнього простору в професійній діяльності.

За допомогу з проведенням висловлюємо подяку викладачам Лідії Сидорів, Тетяні Клубочкіній, технічному чарівнику Назарію Остапишину, директору Юрію Москаленку і найкращим багатофункціональним студентам коледжу.

Сергій Сидорів