Звітна наукова конференція секції спеціальності “Право”

3-4 квітня 2024 року в рамках щорічної наукової студентської конференції відбулися засідання секції правничих наук.

З вступним словом до присутніх звернулась завідувачка юридичного відділення коледжу Іванна Наконечна.

Наукові дослідження правників-початківців стосувалися напрямків теорії держави і права, цивільного права та процесу, права інтелектуальної власності, адміністративного та кримінального права: академічної доброчесності в навчальній та науковій діяльності та боротьби з плагіатом, експертизи з питань права у цивільному судочинстві, пробаційного нагляду, становлення та розвитку нації, гендерного аспекту кримінальної відповідальності, електронних грошей, рецидиву кримінальних правопорушень, ефективності механізмів захисту прав національних меншин, електронного підпису як елементу електронної ідентифікації особи, правових аспектів перевищення службових повноважень.

Зважаючи на воєнний стан у країні, і надалі актуальними залишаються теми, пов’язані з поведінкою країни-агресора. Це дослідження про правовий режим воєнного стану в Україні, особливості адміністративної відповідальності при забезпеченні публічної безпеки та порядку під час воєнного стану, особливості захисту прав вимушених переселенців, правовий статус військовополонених у міжнародному праві, аналіз та оцінку ролі НАТО в сучасному світі, правову відповідальність та каральні заходи за скоєння воєнних злочинів під час повномасштабного вторгнення, міжнародно-правову відповідальність за розв’язання агресивної війни, вплив корупції на обороноздатність країни в умовах воєнного стану.