Цікава зустріч

“Книга – ось найголовніше

поки що джерело освіти і

морально-естетичного виховання”.

Софія Русова

Виховання читача, здатного сприймати художній твір у всьому  його багатстві – процес довгий і складний, але, якщо початковий етап введення маленької людини в читацьку культуру буде своєчасним і успішним, значно скоротиться число юнаків і дівчат, не здатних або не бажаючих прилучитися до духовного досвіду людства. І розпочинається така робота вже в дошкільному віці. Ще в 30-х роках ХХ століття відомий психолог Л. Вигодський убачав завдання ознайомлення дошкільників з літературою в тому, щоб розкрити перед ними світ словесного мистецтва, закласти практичну, сенсорно-емоційну основу повноцінного сприймання і розуміння художньої літератури. Чому саме на етапі дошкільного віку розпочинається підготовка талановитого читача? Це пов’язано насамперед із тим, що дитина в ДНЗ засвоює досить значний за обсягом літературний багаж, набуває літературної начитаності. Саме в ці роки дошкільник широко ознайомлюється з усною народною творчістю, українською та зарубіжною класикою, творами сучасних дитячих письменників і поетів. Крім того, в дошкільні роки дитина надзвичайно уважна до слова, емоційно чутлива і активна у сприйманні літератури. Цей період є найбільш сприятливим для формування практичних основ естетичного сприймання літератури. У дошкільному віці також відбувається активний розвиток відтворювальної уяви, необхідної для повного розуміння словесного образу, основних зв’язків  у творі, характеру персонажа, його дій, вчинків, переживань, а також мотивів його поведінки.

29 березня 2019 року відбулась зустріч студентів третього курсу спеціальності «Дошкільна освіта» з відомим українським літературним критиком, літературознавцем, есеїстом, головою Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Бараном Євгеном Михайловичем. Студенти прослухали лекцію «Письменники Прикарпаття – дітям», ознайомились з творчістю митців нашого краю, які творять  літературу для найменшого читача. Організатором зустрічі виступила викладач навчальної дисципліни «Література для дітей дошкільного віку» Чупровська М.Я.