Підвищення кваліфікації – це набуття нових та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань, метою якої є професійний розвиток, відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.
Професійний розвиток педагогічних і науково-педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, участь у програмах підвищення кваліфікації та будь-які інші види і форми професійного зростання.
Засади професійного розвитку педагогічних та науково-педагогічних працівників визначено статтею 59 Закону України «Про освіту», статтею 60 Закону України «Про вищу освіту», статтею 24 Закону України «Про фахову передвищу освіту».
Процедуру, види, форми, обсяг (тривалість), умови підвищення кваліфікації педагогічних працівників визначено Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 “Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників”
Згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників (Наказ Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805), підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться в міжатестаційний період відповідно до законодавства і є необхідною умовою атестації.
Обсяг підвищення кваліфікації педагогічних працівників установлюється в годинах та кредитах ЄКТС за накопичувальною системою, не менше 30 годин на рік, загальний обсяг підвищення кваліфікації визначається сумарно за останні 5 років перед атестацією.
Нормативно-правова база
- Закон України «Про освіту»
- Закон України «Про повну загальну середню освіту»
- Закон України «Про вищу освіту»
- Закон України «Про фахову передвищу освіту»
- Закон України «Про професійний розвиток працівників»
- Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»
- Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 зі змінами від 27.12.2019 року № 1133
- Методичні рекомендації для професійного розвитку науково-педагогічних працівників, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2020 року № 1341
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо планування підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Перелік освітніх онлайн-платформ для можливості проходження курсів підвищення кваліфікації
Підвищення кваліфікації на 2025 рік у Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ – 2024
Орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників коледжу на 2024 рік
Перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників коледжу на 2024 рік