“На шляху до правопорядку: студенти в ролі ювенальних інспекторів”

У рамках тижня циклової комісії студенти юридичного відділення Івано-Франківського фахового коледжу спеціальності «Правоохоронна діяльність» під керівництвом Малиновської Ірини та за участі куратора Савчин Наталії відвідали сектор ювенальної превенції ВП Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області. Зустріч зі студентами провели старший лейтенант поліції Володимир Залозецький, лейтенант поліції Софія Готь та старший лейтенант поліції Галина Редько, яка є випускницею нашого коледжу.

Під час інтерактивної лекції студенти ознайомилися з особливостями роботи підрозділу, його функціональними обов’язками та ключовими напрямками діяльності, зокрема в аспекті захисту прав дітей і профілактики правопорушень серед молоді.

Особлива увага була приділена засобам захисту працівників поліції під час виконання службових обов’язків. Експерти сектору продемонстрували спеціальні засоби індивідуального захисту та пояснили їхню роль у забезпеченні особистої безпеки співробітників правоохоронних органів.

Під час візиту до сектору ювенальної превенції  студенти також мали унікальну можливість ознайомитися з роботою криміналістів. Їм продемонстрували валізку криміналіста — спеціальний набір інструментів, які використовуються для збору доказів на місці кримінального правопорушення. Експерти детально пояснили призначення кожного з елементів валізки, показали, як працюють з фізичними доказами, і продемонстрували методи фіксації та збору інформації, зокрема, на місцях правопорушень за участі неповнолітніх. Особливу зацікавленість студентів викликала можливість на практиці ознайомитися з основами дактилоскопічної експертизи. Охочі студенти мали змогу спробувати власноруч зняти відбитки пальців за допомогою спеціальних засобів та техніки, які використовуються правоохоронцями для ідентифікації осіб.

Також під час зустрічі було детально розглянуто питання булінгу, його класифікацію та юридичні аспекти протидії цьому явищу. Студентам було представлено правові наслідки вчинення булінгу та форми відповідальності, передбачені законодавством. Учасники мали можливість обговорити реальні кейси із практики ювенальної превенції, що сприяло глибшому розумінню важливості правової освіти в боротьбі з насильством та дискримінацією серед молоді.

Захід дозволив студентам не лише отримати теоретичні знання, але й набути цінних практичних навичок, що стане важливою основою для їх подальшої професійної діяльності у сфері правопорядку та ювенальної юстиції.