Похід у музей

Сьогодні, 3 жовтня, студенти І курсу спеціальності «Дошкільна освіта» разом із викладачкою української мови Оленою Михайлівною Скиданчук відвідали «Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери», що є однією з найважливіших культурно-історичних пам’яток регіону. Нашою метою було не лише ознайомитися з експозиціями музею, але й поглибити свої знання про важливі етапи української історії, зокрема боротьбу за незалежність.

Під час екскурсії працівник музею особливу увагу приділив темі «Українських січових стрільців (УСС)». Він розповів, що це була військова формація, створена на початку Першої світової війни як частина австро-угорської армії і складалася переважно з галичан. УСС відіграли важливу роль в історії українського визвольного руху, зокрема під час боротьби за самостійність у 1918–1920 роках.

Екскурсовод описав героїзм і патріотизм Січових стрільців, їхній вплив на національну свідомість та культурне відродження України. Особливо було підкреслено, що УСС не тільки воювали, але й мали великий вплив на розвиток української культури, адже серед їхніх лав було багато діячів мистецтва, поетів та композиторів, як-от Олександр Олесь, Роман Купчинський та Левко Лепкий.

Ми також оглянули експонати, пов’язані з історією УСС: військову форму, зброю, документи та світлини. Багато з них були вражені мужністю стрільців і тим, наскільки їхня боротьба стала частиною ширшого національно-визвольного руху, який продовжувався протягом десятиліть, зокрема під час Другої світової війни.

Відвідини музею дали нам глибше розуміння історії України, її боротьби за незалежність та ролі окремих людей і організацій у цьому процесі.

Підготувала

студентка групи ДО-12