Євген Коновалець – захисник національних інтересів українського народу

23 травня 2023 року виповнюється 85 років від дня трагічної загибелі Євгена Михайловича Коновальця (14 червня 1891 р. – 23 травня 1938 р.). Євген Коновалець – український військовий і політичний діяч, член Української військової організації (УВО), Організації українських націоналістів (ОУН). У 1910 р. брав участь у боротьбі за відкриття українського університету у Львові. У 1915 р. під час боїв за гору Маківка воював на боці австро-угорської армії й потрапив у російський полон. У 1917–1919 рр. був одним з організаторів та командиром Галицько-Буковинського куреня (полку, дивізії, корпусу, групи) січових стрільців. Полковник Армії УНР. Начальний командант УВО у 1921–1929 роках, голова Проводу українських націоналістів (ПУН) в 1929–1938 рр. З 1922 р. перебував у політичній еміграції. Убитий (підірваний замаскованою в цукерковій (або цигарковій) коробці бомбою) у Роттердамі (Нідерланди) радянським агентом Павлом Судоплатовим. У зв’язку із загибеллю Є. Коновальця в українському національному календарі з’явився День Героїв, які полягли за Україну. Відзначається щороку у третю неділю травня.

Студентки групи ПО-25 Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Анна Бохінська, Анна Кручак, Іванна Кувік, Юлія Малинич, Вікторія Савчин, Тетяна Семен, Уляна Тарасевич пропонують переглянути підготовлений ними відеоролик, присвячений захиснику національних інтересів українського народу Євгену Коновальцю.

Підготувала студентка групи ПО-25 Тетяна Семен