У рамках вивчення теми «Опозиційний рух: шістдесятники і дисиденти» з навчальної дисципліни «Історія: Україна і світ. Інтегрований курс», викладач – Богдан Максимець, студенти групи ПО-23 педагогічного відділення коледжу разом зі студентами-практикантами факультету історії, політології і міжнародних відносин університету взяли участь в історико-просвітницькому заході «Василь Симоненко. Нестор Харжевський. Долі митців у Радянському Союзі». Дійство проходило в меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз» м. Івано-Франківська. Цей захід був присвячений, зокрема, 90-тій річниці від дня народження поета, прозаїка, журналіста, представника літературно-мистецького покоління «шістдесятників» Василя Симоненка (1935–1963).
У ході виховного заходу розповідалася історія життя В. Симоненка, акцентувалася увага на його боротьбі за правду та людяність в умовах цензури і тиску з боку влади. Студенти зачитували вірші «витязя української літератури», виконували пісні на його слова, адже поезія В. Симоненка, одного з найвизначніших митців слова того часу, стала символом прагнення до свободи і правди, навіть у найтемніші періоди радянського тоталітарного режиму.
Тема тернисного життєвого шляху Нестора Харжевського (1919–1941), поета, педагога, члена Організації українських націоналістів (ОУН), також була в центрі уваги. Він був засуджений до страти радянським комуністичним режимом і власне розстріляний у Дем’яновому Лазі.
Учасники виховного заходу дійшли до висновку, що між В. Симоненком та Н. Харжевським чимало спільного: любов до Батьківщини, боротьба за збереження національної ідентичності та свободу рідного народу. Через це радянська влада й обірвала їхні життя в молодому віці. А ще багато віршів обох майстрів слова стали піснями.
Підготувала студентка групи ПО-23 Іванна Кохан