5 листопада здобувачі освіти ОПП 012 Дошкільна освіта (ДО-12) разом з академнаставником Ольгою Гурей відвідали музей Небесної сотні. Ця подія стала для студентів нагодою дізнатися більше про Революцію Гідності та її героїв, які боролися за європейське майбутнє України.
21 листопада 2013 року, коли півтори тисячі українців вийшли на Майдан Незалежності на знак протесту проти рішення проросійського президента Віктора Януковича не підписувати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, розпочалася Революція Гідності. Протести тривали 94 дні. 8 грудня на Майдані супутники зафіксували близько 2 400 000 людей. Влада реагувала жорстоко, і найбільш трагічним став день 20 лютого 2014 року, коли від куль снайперів загинули 48 мирних протестувальників. Серед них був і студент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника — Роман Гурик.
У пам’яті українців назавжди залишаться 108 Героїв Небесної сотні, для яких гаслом було: “Україна ніколи не буде рабом і не стане на коліна”. Український народ і досі продовжує боротьбу за свою незалежність.
Відвідини музею Небесної сотні стали для студентів важливим нагадуванням про ціну свободи та гідності, які відстоювали Герої Майдану. Пам’ять про них має жити в серцях кожного з нас, адже їхній приклад надихає і нинішнє покоління українців на захист незалежності країни. Історія Революції Гідності нагадує про те, що боротьба за вільну Україну триває, і наше завдання — зберегти цю пам’ять та продовжувати шлях, окреслений її героями.
Слава Україні! Героям слава!