«Комунікація без утисків і блокування»

На юридичному відділенні коледжу відбулося унікальне практичне заняття для студентів другого курсу спеціальності «Право» з дисципліни «Ораторське мистецтво» на тему «Комунікація без утисків і блокування». Особливістю цього заходу стало те, що вперше подібний формат застосували також для студентів спеціальності «Правоохоронна діяльність», в рамках курсу «Ораторська майстерність та комунікаційні технології». Заняття провела викладачка Ірина Володимирівна Малиновська.

Заняття  проходило у відкритому форматі – просто неба, на вулицях міста. Студенти залучилися до активної соціальної взаємодії з мешканцями, проводячи соціологічне опитування, яке мало на меті дослідити рівень комунікативних бар’єрів та їх вплив на взаємодію між людьми. У рамках опитування респондентів просили поділитися власними думками та досвідом стосовно викликів у спілкуванні та шляхів їх подолання. Основні результати опитування: 72% респондентів визнали, що часто стикаються з труднощами в комунікації через різний рівень обізнаності або емоційні бар’єри. 88% – вважають, що розвиток ораторських навичок може суттєво покращити їхню здатність до ефективного спілкування як у професійному, так і в особистому житті. А 63% опитаних зазначили, що надають перевагу тим, хто володіє навичками конструктивного діалогу та здатен уникати конфліктних ситуацій. Захід продемонстрував значущість розвитку комунікаційних навичок не лише для студентів, але й для громади загалом. Отримані результати підтверджують актуальність теми комунікації без стереотипів у сучасному суспільстві та її ключову роль у покращенні соціальних взаємин.