«Вгору прапор» жестовою мовою на ІV Всеукраїнському науково-практичному симпозіумі з міжнародною участю

Четвертий рік поспіль студенти спеціалізації Корекційна освіта та їх викладачка Лідія Сидорів беруть участь у Симпозіумі з інклюзивної освіти – події, яка  об’єднує вітчизняних та зарубіжних науковців і практиків. Впродовж двох днів учасники діляться досвідом та обговорюють актуальні питання сталого розвитку освіти і суспільства, навчання осіб з особливими освітніми потребами і реабілітації учасників бойових дій, лідерства і адвокації, підтримки і впровадження інклюзивних практик.

Для привітання учасників цьогорічного симпозіуму наші студентки виконали поетичний твір Костянтини Малицької “Вгору прапор” українською жестовою мовою, який також був субтитрований і перекладений англійською. Поезія написана більше сто років тому і присвячена Українським січовим стрільцям, адже 2024 проголошений роком легіону УСС на Івано-Франківщині. Костянтина Малицька (1872-1947) – уродженка села Кропивник на Калущині, здобула освіту в тодішньому Станіславові, працювала вчителькою в Галичині і на Буковині, відбула заслання у Сибіру, померла і похована у Львові. Вона багато зробила для національної літератури і освіти, гуртування українського жіноцтва, свідомої молоді та підтримки вояків. Таким чином вибір твору є відданням шани тим, хто ніс і несе прапор волі і показує розуміння студентами важливості служіння ідеалам правди і честі.

Дякуємо організаторам Симпозіуму і до зустрічі на ювілейному, п’ятому заході наступного року.