Інноваційні підходи до вивчення навчальної дисципліни «Теорія держави і права»

24 травня 2024 року викладачкою Малиновською Іриною було проведено інтерактивне семінарське заняття з Теорії держави і права  на тему «Права і свободи людини і громадянина». Основою заняття стали матеріали, розроблені в рамках проєкту “SIMschool – симуляційні ігри для вивчення прав людини”, реалізованого ГО «CRISP» і ГО «ЕдКемп Україна» у партнерстві з Європейським Союзом.

Під час заняття використали різноманітні методики та вправи зі збірки, що дозволило студентам поглибити свої знання про права людини та розвинути важливі навички. Студенти ознайомилися з основними поняттями та принципами прав людини, було проведено короткий інтерактивний семінар з обговоренням реальних прикладів порушення прав людини у світі. Також вони працювали в групах над аналізом конкретних ситуацій, де було порушено права людини, і пропонували свої рішення для вирішення цих проблем.

Центральним елементом заняття стали симуляційні ігри, які моделювали реальні життєві ситуації, пов’язані з правами людини. Студенти грали ролі різних учасників цих ситуацій, що дозволило їм відчути на собі наслідки різних дій і рішень. Наприклад, одна з ігор була присвячена темі дискримінації та способам її подолання в навчальному середовищі.

Після завершення ігор здобувачі освіти обговорювали свої враження та результати. Відбулося активне обговорення, де кожен міг висловити свою думку та поділитися своїм досвідом. Було зроблено акцент на важливості прав людини у повсякденному житті та необхідності їх дотримання.

Заняття пройшло у захоплюючій та інтерактивній формі, що сприяло глибшому розумінню тематики прав людини та активному залученню до процесу навчання.