ОНЛАЙН ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ»

29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день молоді юнаки у нерівному бою віддали своє життя за Україну…

Крути  – героїчна сторінка історії українського державотворення. Велич подвигу юнаків, котрі загинули під Крутами, не тьмяніє від часу.

31 січня 2022 року студенти ІІІ курсу спеціальності «Початкова освіта» (групи  ПО-31 (куратор Цюняк О.П.) та ПО-34 (куратор Ликтей Л.М.) Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя вшанувати пам’ять ГЕРОЇВ КРУТ.

У заході взяли участь директор коледжу Юрій Москаленко, завідувач педагогічного відділення Тетяна Полякова, голова циклової комісії Катерина Гоцуляк, викладачі коледжу Наталія Гой, Світлана Довбенко, Оксана Гавадзин, Роксолана Павелко, Тетяна Гоцанюк, а також студенти коледжу.

До заходу приєдналися 83 учасників, зокрема, заступник директора з виховної роботи Княгиницького ліцею Рогатинської міської ради Катерина Шорін, класний керівник 9 класу Оксана Артемчук, вчитель початкових класів Любов Грицишин та здобувачі освіти 8-9 класів цього ж ліцею.

Захід розпочався із музичної композиції Марії Бурмаки «Пам’яті тридцяти». Третьокурсники декламували поезії про Україну, рідний край, героїв Крут; молилися за мир, спокій та мирне небо над Україною. Хвилиною мовчання вшанували загиблих під Крутами і згадали тих героїв, які за нашу свободу й щасливе майбутнє країни віддали своє життя.

Студенти коледжу висловили свої побажання щодо щасливого майбутнього нашої держави; з упевненістю зазначили, що потрібно любити свій рідний край, цінувати те, що маємо незалежну державу. Без сумніву, що факел героїзму, запалений студентами під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

На завершення заходу методист коледжу Людмила Ликтей ознайомила присутніх учнів 8-9 класів із правилами прийому до Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Пам’ятаймо про бій під Крутами! Пам’ятаймо наших захисників!

Як сніги покриють землю,

Рядном білим, не забудь

Спом’янути тую славу,

Що лишилась нам з-під Крут.

Вічну славу здобували

Українці біля Крут.

Не забудь героїв триста,

Спом’яни їх, не забудь!

Герої на вмирають − герої живуть вічно!