Урок громадянської свідомості

14 жовтня українці відзначають  День захисника України, День створення УПА, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків,  котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.  Це про них Гоголь писав: « Ось вона Січ! Ось те гніздо звідки вилітають горді й дужі орли. Ось звідки розвивається воля й козацтво на всю Україну ». Саме козаки змогли об’єднати релігійне свято зі світським, встановивши на день Покрови  –  День захисника України.

09.10.2019 р. о 15:00 в приміщенні читальної зали ЦБ (вул. П. Орлика, 5)  відбувся урок громадянської свідомості до Дня захисника України «Патріотизм: право чи обов’язок?» Активну участь в цьому заході взяли студенти  Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатського національного  університету імені В. Стефаника». Були присутні  студенти груп ДЗ -11, ДЗ -12 та куратор Горблянська І. Ю.

На захід були запрошені  –  начальник відділу правової роботи, правової освіти Головного територіального управління юстиції  Івано-Франківській області Ярослав Левкун, учасники АТО Сікач Микита, Олександр Розов – добровольці, справжні патріоти нашої держави, які відстоюють  незалежність країни не тільки за статтями, правами та обов’язками Конституції України, а й за покликом душі, відданості, любові до своєї Батьківщини  і засновник та тренер студії hip hop танцю «Імпульс», Національний суддя hip hop international Ukraine – Голова збірної України на чемпіонаті світу 2011-2015рр., з березня 2014р. – координатор волонтерського руху «Підтримай армію України», член ради волонтерів Міністерства оборони, громадський діяч  ГО «Простір можливостей» – Сніжана Полянська та відповідальна за проведення заходу бібліотекар читального залу  Майя Шегда.

В залі панувала  особлива патріотична атмосферу спілкування. Студенти активно дискутували, ставили запитання виступаючим, висловлювали свої думки. Такі заходи є дуже потрібними, так як дають можливість  виховувати у молоді повагу до історичного минулого своєї держави, до захисників української землі, готових у будь-яких умовах встати на захист своєї нації, свого народу,  територіальної цілісності та незалежності України. Формувати почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину.

Дизайнери коледжу з любов’ю  і вдячністю виготовили вітальні листівки та вручили їх учасникам АТО. Студентка групи ДЗ -12 Галіпчак Ірина продекламувала проникливий вірш, присвячений учасникам АТО.